Pravidla darů
Etický kodex
CookiesOchrana vašich údajů (GDPR)
KontaktDokumenty

Asistenční pejsek pro Kačenku

Jedenáctiletá Kačenka z Litvínova trpí dětskou mozkovou obrnou a přála si pejska, aby měla motivaci chodit ven na procházky. Přispěli jsme nejen na koupi pejska, ale také na jeho výcvik. Maminka Kačenky chůzi své dcery ještě víc podpořila tím, že se rodina přestěhovala z prvního patra domu do pátého.

KOMU JSME POMOHLI

Největší odměnou jsou pro nás úsměvy a radost obdarovaných

Bezpečná autosedačka pro Jášu

Jáša se narodil s dětskou mozkovou obrnou a máma si pro něj přála bezpečnou autosedačku, která jí i Jášovi umožní každodenní cestování z Teplic do Prahy na rehabilitace. Nad rámec původní dohody od nás Jáša dostal i klimatizační jednotku, aby mohl celý rok trénovat ve své cvičící místnosti.
Adam Kouba

Speciální ortézy pro Adámka

Adámkovi z Jihlavy v 7. měsíci diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu, která silně zasáhla spodní část jeho těla a koordinační centrum chůze. Do svých 4 let pouze lezl, poté absolvoval náročnou operaci a potřeboval speciální ortézy. Pro rodinu jsme je zajistili a Adámek dnes díky ortézám může chodit bez jakékoliv opory.
Zvířátkov Olešná

Pomoc útulku Zvířátkov

Útulek Zvířátkov v Olešné na Berounsku je financovaný z osobních finančních prostředků, darů a ze vstupného. Proto jsme mu pomohli nákupem krmiva pro zvířata a pořízením výbavy do kotců, ale koupili jsme i pítka, ohlávky nebo tepelné žárovky. Dofinancovali jsme i veterinární péči a darovali Zvířátkovu transport poníků na dětské akce.
Zvířecí pohoda

Seno i hipoterapie pro Zvířecí pohodu

Útulek Zvířecí pohoda Bzová pomáhá zatoulaným, opuštěným a starým zvířatům, ale také chová hospodářská zvířata, která představuje dětem i dospělým. Nakoupili jsme pro něj 50 balíků sena, financovali koupi čelního hydraulického nakladače nebo finančně podpořili hipoterapii (výcvik vhodných koní nebo pořízení speciálního vybavení).
Azylový dům Lochovice

Vybavení do azylového domu

Azylový dům sv. Josefa v Lochovicích poskytuje pomoc rodinám, které se ocitly v nepříznivé bytové situaci. Nabízí jim přístřeší a krátkodobě řeší problém ztráty jejich bydlení. Abychom azylový dům v činnosti podpořili, darovala mu Nadace Výjimeční postele, matrace nebo vybavení do kuchyně.
Domov Raspenava

Vybavení pro Domov Raspenava

Domov Raspenava zdravotně znevýhodněným dětem poskytuje zdravotní péči, pravidelné stravování i aktivity jako keramickou a výtvarnou dílnu nebo tréninkovou kavárnu. Zaměřuje se i na volnočasové aktivity typu muzikoterapie či drum circles. Domovu Raspenava jsme finančně přispěli na jídelní stůl, obývací stěnu, velkou sedací soupravu a televizi.

Příspěvek na Mikulášův kajak

Mikuláš Zapletal (21 let) je talentovaný kanoista. Se svým bratrem to dotáhl až na titul juniorského mistra světa, ale v 18 letech ho ze závodění na 2 roky vyřadilo zranění. Probojoval se však zpět do národního výběru a v roce 2021 si z mistrovství Evropy dovezl dva bronzy. Mikulášovi jsme přispěli na nový kajak.
David Drahonínský

Pomoc úspěšnému lukostřelci

David Drahonínský (40 let) je hendikepovaný lukostřelec, který patří ke světové špičce. Má doma zlaté i stříbrné medaile z paralympiád, včetně té poslední v Tokiu. Finančně jsme podpořili nákup sportovního vybavení pro Davida, ale pomohli jsme mu hradit i přepravy na trénink. Také jsme nakoupili luky pro postižené lukostřelce SCJÚ Praha, které David trénuje.
Maruška

Plnění snu lukostřelkyně Marušky

Zdravotní sestra Maruška Rudolfová před 20 lety utrpěla nehodu, kvůli které má trvale omezený pohyb pravé ruky. Stejně jako její syn ale propadla lukostřelbě. Mimo jiné díky lukostřelci Davidu Drahonínskému dnes sní o tom, že zvládne střílet na 50 metrů a že se dostane na republikové mistrovství. Pro Marušku jsme nakoupili lukostřelecké vybavení.
Sokol Blovice

Podpora sportovních organizací

Kromě jednotlivců podáváme pomocnou ruku i některým sportovním oddílům. Patří mezi ně házenkářský TJ Sokol Blovice, kterému zajišťujeme finanční podporu, převážně pro oddíl mladších žákyň. Lukostřelecká střelnice SK Start Praha od nás dostala vybavení pro lukostřelce a taktéž jsme jí věnovali kryté střelnice pro trénink.
Petron dětí

Pomoc v rámci projektu Patron dětí

Abychom pomohli co nejvíc dětem, spolupracujeme s portálem Patron dětí. Právě na něm jsme podpořili více než 100 dětí. Jednalo se například o příspěvek Kateřince na rozvoj znakové řeči nebo o finance na invalidní vozík pro Radka. Pomohli jsme i Filípkovi, který potřeboval speciální autosedačku.
Centrum Srdíčko

Příspěvek pro Dětské centrum Srdíčko

Dětské centrum Srdíčko Žebrák poskytuje pozornost, seberealizaci i další pomoc dětem, které by se jinak bezcílně toulaly na ulici. V Srdíčku na ně čekají tvořivé činnosti nebo poznávací aktivity, zaměřené mimo jiné na pravidla slušného chování. Pro dětské centrum jsme zakoupili vybavení do tvořivé dílny, ale také jsme mu poskytli finance na provoz.
Školka beroun

Hrací sestava v berounské školce

„Všechno, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.“ Tak zní moto MŠ Beroun, ve které děti poznávají sebe i kamarády a objevují vlastní pocity – prostřednictvím slavností, představení nebo vlastní tvorby. Pro školku jsme zakoupili vzdělávací hrací sestavu na zahradu.
Skutečná liga

Šance pro nadějné hudební skupiny

Skutečná liga je projekt, který podporuje začínající hudební skupiny a hledá mezi nimi talenty. Některé kapely by totiž zapadly jen proto, že nemají dost peněz. Takto se mohou zúčastnit soutěží pořádaných Skutečnou ligou a mají šanci zazářit. Díky naší finanční pomoci se v rámci Skutečné ligy konal například festival ve Strakonicích, Ostravě nebo Postoloprtech.

Pomoc válkou zasažené Ukrajině

Jakmile vypukla válka na Ukrajině, tisíce uprchlíků potřebovaly okamžitou pomoc. Zorganizovali jsme pro ně sbírku humanitární pomoci, převezli několik lidí z válečné oblasti nebo přispěli hmotnou i potravinovou podporou. Nechyběly ani finanční příspěvky, které od Nadace Výjimeční putovaly na účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR nebo na nákup léků pro vojáky.